Skip to content

Geneesherenvennootschappen

Doc: a040009
Tijdschrift: 40 p. 19
Datum: 16/01/1988
Origine: NR
Thema's:
warning Dit advies is niet meer actueel. Artikel 18 van de Code van geneeskundige plichtenlaar werd gewijzigd op 14 september 1991.
Overzicht

« Vorige 

 Volgende »

Overzicht

Geneesherenvennootschappen

Mag de cliënteel als inbreng worden beschouwd in het geval van een eenpersoons-BVBA ? Indien affirmatief op die vraag wordt geantwoord, zou de arts onder een voordeliger financieel stelsel ressorteren. De provinciale raad waaraan de vraag wordt voorgelegd meent dat het antwoord negatief is, maar verzoekt om het advies van de Nationale Raad.

Advies van de Nationale Raad:

Krachtens artikel 18, §1, van de Code van geneeskundige Plichtenleer, is een geneeskundige praktijk niet verhandelbaar en derhalve niet vatbaar voor overdracht. De cliënteel kan dus niet in een vennootschap worden ingebracht.

« Vorige 

 Volgende »

Overzicht